يا محول حول والاحوال

عيد من مبارک.عيد شما مبارک.عيد همه مبارک.

شايد اين سال را نو  کردن تحويل گرفتن يا عوض کردن يا هر چيزديگه ای به نظر تکراری بياداما به قدری اين تکرار شگفت انگيزوتکان دهنده است که گاهی فکر می کنم اصلا بااين موضوع روبه رو نشدم .هرگز نوروزی نيامده واين اولين نوروززندگی بايد باشه.

شايدبه دليل اين تحول عجيب در طبيعت  باشه.شايد هم در ما .مامان ديشب می گفت:چرا بايد از آمدن نوروز خوشحال بشيم؟!در حالی که پير شدن مارو فرياد می کشه!بهش گفتم :وقتی بچه بودی هم همين فکر رو می کردی؟!گفت:معلومه که نه.بچه بوديم ودلمون خوش بودوخوشحال .اين خيلی عجيبه که آدمها بيشترشون فکر می کنندوقتی جوانترندوبچه ترندخوشحال ترند.!!!مثلا همين من فکر ميکنم حالا خيلی غمگين ترومضطرب تر از وقتی هستم که مثلا کنکور داشتم.به نظرم آن روزها چقدر شادی آفرين بودند!در حالی که اگر به خاطرات خفن اون روزها نگاه کنی می بينی آن روزها هم دلم تنگ يک وقت ديگه ای بوده!!

چرا همه ما عارت کرديم از گذشته ای که در حال از ش راضی نبوديم با رضايت صحبت کنيم و آه بکشيم؟!

چرا کسی نمی گه وای چقدر هيجان انگيز که معلوم نيست فردا چی بشه؟!چقدر عالی که يک ساعت ديگه معلوم نيست زنده باشيم يا مرده!؟اگه قرار بميريم چه طور و کجا؟اگه قرار زندگی کنيم يعنی چه اتفاقی می افته؟

حميده ديشب که زنگ زد گفت:ما با اميد می خوابيم.اما من گفتم :ما بايد با اميد از خواب بيدار بشيم.

اين فصل فصل تحول به سمتيه که ما دلمون می خواد.فصل های ديگه هم همين طورند با اين تفاوت که سمتشون متفاوته.يعنی کمتر کسی دلش می خواد هوا بد بشه!درختا خشک بشن!گلی نباشه که ازش لذت ببريم و تنها دوروبرمون کلاغ قارقار کنه!

برای همينه که از بهار استقبال می کنيم.برامون جذابه وخيال می کنيم در بهار حتی چنگيز خان مغول و آدلف هيتلر هم لبخند می زدند!

  اما آيا اين جذبه واقعيتی انکار نشدنيه يا توهمی گذرا؟؟ 

بهترين دعابرای امسال ((حول حالنا الا احسن الحال)).

 

 

 

  
نویسنده : راضیه ; ساعت ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۳
تگ ها :